logo

Ośrodek wypoczynkowy "Skarb Bałtyku" Dębina

Dębina to mała miejscowość położona w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego pomiędzy Poddąbiem, Rowami i Ustką, nieskażona jeszcze przez komercyjną turystykę.

Okolice Dębiny to raj dla miłośników rekreacji i odpoczynku na łonie natury, pięknych nadmorskich lasów i czystych bałtyckich plaż. Klifowe wybrzeże miejscami dochodzące do 30 m wysokości jest od wielu lat wykorzystywane do lotów na paralotni. Do Dębiny przyjeżdża się z wielu powodów. Jednym z nich jest morze i plaża ze strzeżonym kąpieliskiem.

Dla uwielbiających zaciszne miejsca w sezonie letnim dostępna jest dzika plaża. Ale to nie koniec atrakcji. Niepowtarzalne widoki zachodów słońca przyciągają obserwatorów z różnych zakątków Polski i nie tylko. Patrząc w niebo można zobaczyć również paralotniarzy, którzy wykorzystują niepowtarzalny klif i wznoszące wiatry Okoliczne plaże to doskonałe miejsce dla surf castingu - wędkowania z plaży.

Nasze apartamenty leżą w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi. Został on umieszczony w międzynarodowej sieci obszarów chronionych, a dla nas jest to miejsce gdzie można obcować z drzewami i zwierzyną leśną. Wytyczone trasy rowerowe pomogą poznać wiele atrakcji z perspektywy dwóch kółek, a dla miłośników nordic - walking leśne ścieżki to doskonały teren do spacerów. Jezioro Gardno to przybrzeżne jezioro na Wybrzeżu Słowińskim na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Od morza oddziela je piaszczysta mierzeja. Jeśli marzysz o pływaniu kajakiem lub żaglówką - tutaj również znajdziesz taką możliwość. Wody jeziora Gardno, jak większość polskich jezior, przyciągają również amatorów freedivngu czyli nurkowania na zatrzymanym oddechu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że można tutaj wypoczywać cały rok. Każdy, kto ceni sobie kontakt z naturą, ciszą, spokojem oraz świeżym powietrzem doceni to miejsce.

Nasz Film